Jak przebiega proces wysyłki roślin ze szkółki?

 

Zachęcamy do wybierania zakupu z opcją wysyłki roślin lub po wcześniejszym zamówieniu (i płatności) do tzw. „szybkiego odbioru osobistego”. Proces wysyłki przebiega w następujący sposób:

Po złożeniu zamówienia (poprzez e-mail, Facebok, telefonicznie) oraz przedpłacie rozpoczynamy kompletowanie zamówienia oraz pakujemy paczki. Rośliny są wyjmowane z donic oraz pakowane w opakowania zabezpieczające korzenie przed przeschnięciem. Rośliny z gołym korzeniem są również odpowiednio zabezpieczone. Wszystkie rośliny są ze sobą powiązane i umieszczone w opakowaniu kartonowym. Jeśli roślin jest mało lub są delikatne to dodatkowo opakowanie wzmacniane jest tyczką bambusową. Wolne przestrzenie wypełniane są słomą żytnią pochodzącą z okolicznego gospodarstwa. Opakowanie kartonowe jest dodatkowo zabezpieczone folią „strecz”. 

Wysyłka paczki (opakowanie wraz z kosztem wysyłki) o wymiarach ok 30 cm x 30 cm x 165 cm (w której mieści się nawet 20 drzewek + kilkanaście krzewów) zapakowanej w ten sposób kosztuje 60 zł.

Kurier (najczęściej firma DPD) dostarcza 99% paczek w ciągu jednego dnia roboczego. Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy.

Wysyłki rozpoczynamy po wykopaniu całego materiału roślinnego z gruntu – w drugiej połowie października (w zależności od przebiegu pogody). Wiosną wysyłki rozpoczynamy w marcu. W przypadku dużej ilości zamówień może nastąpić opóźnienie w realizacji.

Proces pakowania przedstawiony jest na zdjęciach: